Battleground Europe CZ

Diskusní fórum o simulátoru World War II Online: Battleground Europe (PvP MMO FPS RTS RPG Stealth)
Právě je 28 březen 2024, 22:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lolkování v Libinu
PříspěvekNapsal: 09 leden 2011, 18:30 
Offline

Registrován: 17 leden 2009, 14:32
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Útok začal vyhlášením Attack Objective se současným rozložením Mobile Spawnu, které provedlo přímo HCčko. Už tedy od začátky bylo jasné, že je něco špatně, na základně jsem čekal já s Panzerkampfwagen IV Ausf. G a jedno dělo, jinak se nic nedělo. Čekal jsem ještě chvíli a po pár minutách vyrazil, cesta byla dlouhá, mezi Libramont a Libinem není Forward Base, takže jsem si to všechno odřídil a se znalostí topografie v okolí cíle využil jižního kopce jako krytí, druhý panzer zaostával daleko za mnou. Spíše obrané postavení bylo dobrých 1200m od nepřátelské základny s výtečnou šancí na to nechat se přestřílet, cíl byl tedy jasný, střílet s KwK 40 L/43 jen po tom, co lze zničit a zajistit si někým ze squadu zásobování municí.
Cesta mi samozřejmě půl hodiny netrvala, ale spojenci byli nejací laxní, hýbat se začali až poté, co jim byla pěchotou zabraná část města, a tak jsem prvního killu dosáhl po půl hodině čekání v Libramontu, přesunu a čekání na kopci u Libinu. Těžko říci, jaké měl hnutí mysli major se dvouma rekrutama, aby si vzali papírové tanky, nicméně jejich průzkum bojem se jim vyplatil a já jsem si zabojoval, poté už se málokdo odvážil vyjet jižní bránou Army Base, aby se nechal zmizet. O něco chytřejší Matilda se vydala severní branou podpořit osvobozování východní části města a jelikož neplatí kolik železa tolik rozumu, tak jsem jí už na 1000m odpravil pás a rozstítil, poté co se stočila bokem. Crusadera ujíždějícího na severozápad jsem si sotva všiml, Matilda pod horizontem ale hořela, a tak nebyl důvod nezůstat chvíli odkrytý, třikrát jsem ještě vypálil na jedoucí tank skrz koruny stromů a definitivně ho ztratil, další mezitím stihl ujet na sever. Následující spawnuvší Crusader MkIII snažící se bránít Army Base před naší pěchotou byl směšný, řidič pravděpodobně udělal chybu a omylem natočil celý tank věží ode mě.
Armored brigáda umístěná v Libinu jistě potřebovala posily, zatímco začaly vyjíždět Churchilly MkIII, tak se jim dostalo podpory v přísunu pěchotní brigády, s Churchillem na 1200m ale člověk nic nenadělá, a tak se další akce omezila na hru: "schválně, o co, že ti zničím pás, než na mě otočíš věž". To už dávno byly všude okolo mě i další panzery a 88, a tak něšlo o nic těžkého, když byla palba rozptýlená a každý spojenec byl nějak zaměstnán. Ovšem není horizont jako horizont. Horizont, na který je vidět z lesa přímo na západě si každou vteřinou říkal o to být popraven z boku bez možnosti odvolání, přesunul jsem se tedy o něco více na východ mimo přímý výhled z lesa, tedy dále od nepřátelské základny, kde jsem už rezignoval na přímé ostřelování a čekal nějaký protiúder rozptulujících se Churchillů do okolí cile.
Mezi několikerým doplněním munice se očekávané stalo skutečností, v západním lese zpozorovali nějaký tank, a protože jsem měl horizont jak na severu, tak už i na západě, nebál jsem se ničeho, náhoda ovšem chtěla, abych ho jen těsně přes vrchol viděl velitelem přímo na hranici lesa mezy stromy. Nenechal jsem ho tedy přemýšlet a okamžitě vyrazil západ v co nejpřímějším kurzu, abych ho nedostal do zákrytu stromů a střelci nezakrývala výhled vysoká tráva. Nejdříve s mojí, a pak i palbou ostatních jsme ho společně vyřídili. Čekaje další podlou akci jsem se přesunul zpět, abych při doplňování munice uslyšel pojíždět další tank přímo v zádech (jihovýchodně), nahodil jsem tedy motor, abych panzer otočil předním koncem dozadu a zadním dopředu, a ticho.
Někdo zakreslil do mapy něpřátelský vehikl 20m ode mě, čekám asi 2 minuty, zatímco se upřesňuje pozice, nikde nic nevidím, čekám, bojovat s neviditelným nepřítelem je nesmysl, přesto po několikerém ubezpečení o pozici začínám pálit 200m pred sebe směr jihovýchod, křoví sem, křoví tam, nepřátelský tank mírně znervózní a popojede, velitelem mu vidím koukat kousek předního blatníku z křoví, střelec musí ale i nadále střílet naslepo. Pá ran, dám si pouzu, další tři, pauza, nepřátelský tank startuje a odjíždí, vidím ho bokem z 200m a už hoří.
Jsem první a zároveň poslední AXIS panzer a čekám 1600m východojihovýchodně od Libinu, všichni zdechli a do kopce, jehož horizont jsem využíval jako zákryt, se valí Churchill MKIII, zepředu a na vzdálenost 400m jistá smrt. Nicméně, StuGIIIB, kterého upozorňuji několikrát na nebezpečí, valí dál, když se ale chudák nechá využít jako návnada dobrovolně, tak proč ne, najednou koukám přímo na Churchilla trojku. Zatím co jsem se snažil hovádko varovat, zakresloval jsem ještě přesnější pozici do mapy dle bližídího se kraválu, Churchill se vyhoupl na kopec čelem přímo proti mě a já se dívám jak má vež otočenou z boku a pálí prní na samohybku, natočit kanón na věž MkIII je lehčí jež snadné, je přímo přede mnou, 90°, první prosviští veliteli pár centimetrů nad hlavou, věž se začíná otáčet, je slyšet exploze samohybky a druhá jde už jen z 80°, Churchill už nevystřelí, ještě mu zničím pás a valím dom, je to zhruba osm kilometů. Přežil jsem jediný.

--------------------------------------------------------------------------------
SORTIE DETAILS
Origin CP: Libramont
Origin Fac: Libramont Army Base
Mission: Point Defense
Unit: PzKpfw IVg
--------------------------------------------------------------------------------
Started: Jan 08 16:33
Stopped: Jan 08 18:15
-------------------------------------------------------------------------------
Kills: 11
Caps: 0
Damages: 16
TOM: 102 min
Success: Yes
Crit. Dam.: No
Result: Rescued
SORTIE CREW-MEMBERS
Lt Col Clone9cz
CRITICAL DAMAGE FROM
No enemies found.
AFTER ACTION REPORT
This sortie has no AAR. If this is your persona, you may add an AAR.
--------------------------------------------------------------------------------
SORTIE KILLS
KILLED OPPONENT PERSONA ORIGIN UNIT K C T
Jan 08 16:58 Lt Col Cometus UK Army Libin Vickers 1 0 4
Jan 08 17:06 2nd Lt Frt UK Army Libin A13 2 0 1
Jan 08 17:06 Rec Santobr UK Army Libin A13 0 0 3
Jan 08 17:07 Maj Delta1 UK Army Libin A13 0 0 0
Jan 08 17:07 Rec Santobr UK Army Libin A13 0 0 0
Jan 08 17:09 Lt Krsco UK Army Libin Matilda 1 0 3
Jan 08 17:09 Lt Drgadget UK Army Libin Crusader III 0 0 7
Jan 08 17:15 Lt Balthzar UK Army Libin Crusader III 2 0 8
Jan 08 17:51 Lt Drgadget UK Army Libin Crusader III 0 0 20
Jan 08 17:55 Capt Three6ty UK Army Libin Crusader III 4 0 18
Jan 08 18:09 Lt Col Cabby UK Army Libin Churchill 3 16 0 52

_________________
Squad: Czech Panzer Abteilung(CzPA) - CO
Battleground Europe CZ: Project leader
Vás možná válka nezajímá, ale o Vás se válka zajímat bude.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz