AI Defence

Z Czech Panzer Abteilung Wiki

Přejít na: navigace, hledání

Obsah

AI Defence

AI obrana je integrovanou součástí každého města a slouží k prevenci nečekaných útoků. Její bojová hodnota je spíše taktického charakteru, neboť svojí silou není významná, ale přesto se s ní musí počítat, zejména pak v případě leteckého útoku na letiště nebo RDP továrny. AI se dělí do 3 kategorií, přičemž každou z nich aktivuje pouze specifický druh jednotek.

AI Machine Gun (UI protipěchotní kulomet)

Nestřílí po obrněných vozidlech (v 90° aktivní výseči střílí po nízko letících letadlech). AI MG Tower nelze zničit použitím Satchel Charge (výbušná nálož).

AI Anti Tank Gun (UI protitankové dělostřelectvo)

Nestřílí po pěchotě a letadlech

Soubor:Ai-defence-antitank-de.jpg

AI Anti-Aircraft Artilery (UI protiletadlové dělostřelectvo)

Nestřílí po pěchotě a vozidlech


Zneškodňování AI

Lehčí AI lze zneškodnit jedním ručním granátem. V případě AI MG věže to lze vhozením ručního granátu StiG 24 HE Grenade přímo do jejího stropu z asi 3 až 5m vzdálenosti. AI MG věž lze také zlikvidovat palbou z kulometu MG32, to však ale ze vzdalenosti menší jak 200m - od 100m se výrazně zvyšuje spotřeba munice a ke zničení věže nemusí dojít ani po spotřebování 3-4 zásobníků LMG. V případe opevněných AI lze ke zneškodnění užít HE munici, která je asi dvakrát efektivnější než AP munice stejné ráže.

Opravení AI

AI lze od verze 1.29 opravit Repair Kitem

Osobní nástroje